Świetny trick dzięki, któremu odzyskasz masę czasu!

Osoby tracące czas na przeglądanie walli na social media go nienawidzą. Znalazł sposób na oszukanie siebie i odzyskanie masy czasu!

To mój pierwszy clickbaitowy tytuł — liczę na dużo odsłon 🙂

Teraz już na poważnie. Chciałbym Ci przedstawić prosty, ale jakże wartościowy program, który pomoże Ci w powstrzymaniu się od przeglądania stron, które codziennie przepalają Twój cenny czas. 

Jeżeli masz problem na skupieniu się na zadaniu, które realizujesz przy użyciu komputera przez to, że mimowolnie odwiedzasz Facebooka, Twittera, sprawdzasz pocztę, czy masz ochotę na obejrzenie jednego filmiku ze śmiesznymi kotami to mam dla Ciebie rozwiązanie. 

Jest to program SelfControl. Przy jego pomocy możesz zablokować dostęp do wybranych stron na określony czas. Wystarczy, że stworzysz czarną listę adresów, które chcesz zablokować i voilà! Dopóki czas nie minie lub nie zrestartujesz komputera możesz pracować spokojnie — nie wejdziesz na żadną ze stron.


Link do pobrania:
https://selfcontrolapp.com

Niestety program ten jest dostępny tylko dla systemów MacOS. Poniżej znajdziesz dwa znacznie bardziej rozbudowane odpowiedniki dla pozostałych systemów. 

Menu