Koniec przygody – podsumowanie DSP 2017

Koniec trwającego trzy miesiące konkursu Daj Się Poznać 2017. Projektu nie skończyłem, ale nie uznaję tego za porażką, ani trochę. Mam inny powód do zadowolenia. Co dał mi udział w konkursie? Mamy czerwiec – czas na podsumowanie.

Moja wygrana

Nie udało mi się dostać do szczęśliwego grona 25 finalistów, za to jednak dostałem coś innego. O ile przed wzięciem udziału, bardzo trudno było mi się zmobilizować do napisania nowego postu, o tyle w czasie trwania DSP miałem obowiązek pisania. I dzięki właśnie temu obowiązkowi powstało:

  • 10 wpisów dotyczących projektu,
  • 4 felietony,
  • 2 „Krótkie Słowa”,
  • 3 wpisy z serii o wzorcu MVVM,
  • 3 wpisy o mnemoniku SOLID,
  • 4 wpisy innej tematyce

Razem 26 wpisów. Dla mnie wynik zdecydowanie satysfakcjonujący, ale czy tylko o ilość wpisów tu chodzi? Nie! Dzięki ilości dodanych postów nabrałem większej pewności w pisaniu. „Praktyka czyni mistrza” zdecydowanie się tu sprawdza. Mam nadzieję, że nie zmarnuje tego co udało się wypracować przez ten czas. Zbliżają się wakacje i w końcu wolne weekendy ze względu na brak zjazdów na studia. Pozwoli mi to kontynuować rozwijanie bloga i regularne dodawanie nowej treści.

Co z projektem?

Zależy mi na tym, aby kontynuować prace nad nim. Jednak dzisiaj wiem, że potrzebuje on zmian projektowych dlatego zanim cokolwiek zacznie się dziać w tym kierunku muszę dokładnie wszystko przemyśleć – tego zabrakło przed rozpoczęciem prac nad nim. Trudno powiedzieć czy znajdę czas na to przez wakacje, ze względu na to, że oprócz prowadzenia bloga i pracy zawodowej na co dzień  mam inne zobowiązania, które skutecznie mogą zabrać mi wolny czas. Zobaczymy, mam jednak nadzieję, że uda się coś ruszyć w tym temacie.

Dlaczego wygrałem?

Nie jestem finale, ale samo wzięcie udziału było dla mnie bardzo pouczające. Wygrałem sam dla siebie. Pozwoliło mi rozwinąć skrzydła i pokazać się nowym osobom. Myślę, że udało mi się w pewien sposób wyjść ze swojej strefy komfortu i zdobyć większą pewność siebie w przekazywaniu myśli na internetowy papier, którym jest prowadzenie bloga. Chcę kontynuować swoją przygodę i  tak jak wspomniałem wcześniej, zależy mi na tym, aby poświęcić więcej czasu na bloga przez wakacje.

 Szczerze gratuluję finalistom i czekam na relację z Warszawy.

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera, aby nie przegapić nowych postów.

Dodatkowo wyślę Ci darmowego ebooka mojego autorstwa zawierającego mnóstwo wskazówek dla programisty aplikacji mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu