Jade-ERP #9 – Zaczyna coś się dziać

Po ubiegłotygodniowej porażce przyszedł czas na odrobienie strat. Przy trwającej majówce udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu. W tym wpisie nie przedstawię zmian rewolucyjnych, ponieważ takich zmian niestety nie ma. Aczkolwiek postęp prac jest znaczny i jestem gotowy na dodawanie kolejnych ekranów.

 

Zmiany

Udało mi się z powodzeniem dokończyć logikę aktualizacji, dodawania oraz usuwania kontrahenta. Dodałem, także obsługę komunikatów MessageBox. W przedostatnim wpisie dotyczącym projektu, wspomniałem, że zamierzam korzystać z AutoMappera i tak się stało. Znacznie zmniejszyłem ilość kodu potrzebnego do inicjalizacji zmiennych. Swoją drogą zachęcam do zapoznania się z tym narzędziem.

Zacząłem wprowadzać zmiany w wyglądzie aplikacji ale nie jestem jeszcze zadowolony z jej wyglądu. Stanowczo, kolorystyka aplikacji jest jeszcze do poprawki. 

Tak jak wspomniałem na początku, jestem gotowy na dodawanie kolejnych ekranów. Póki co jestem w trakcie przygotowywania struktury bazy danych.

 

 

Wykorzystać czas!

Przy okazji majówki i kilku wolnych dni zamierzam “zarwać” najbliższe noce i zdecydowanie przyspieszyć prace nad projektem!

 

PS. Wiem, że grafika średnio związana z programowaniem ale powaliła mnie kolorystyka 🙂
Menu