Dlaczego powinieneś mieć ten newsletter?

Nienawidzę, gdy dostaje maile, które kompletnie nie są mi potrzebne, nie trafiają w moje gusta, a najgorzej gdy jest to spam. Uwielbiam za to gdy, to co dostaje pokrywa się z moimi zainteresowaniami i zawiera pewną wartość dodaną. Jest wtedy miło. I mam takie źródła, które mi takie maile dostarczają.

I wiesz co? Powiem Ci, jak Ty też możesz otrzymywać takie maile.

Co to za źródło?

Chodzi tu o serwis medium.com. Jakiś ponad rok temu kompletnie nie doceniałem tego miejsca w sieci, a wynikało to tylko i wyłącznie z tego, że nie byłem świadomy ogromu wiedzy, który tam czeka. Jeżeli nie znasz tego serwisu, to już śpieszę z opisem.

W dużym uproszczeniu, Medium to platforma blogowa, gdzie każdy może otworzyć swój blog i tworzyć artykuły pod szyldem serwisu. Nie ma tu ograniczeń, jeżeli chodzi o rodzaje dostępnych treści. Znajdziesz tu wszystko. Od psiej stomatologii po tematy modowe.  

strona główna Medium.com

Jak zapewne się domyślasz, znajdzie się tu coś dla fanów programowania czy UI&UX designu. Możesz oczywiście szukać interesujących Cię artykułów za pomocą wyszukiwarki czy też po prostu przeglądając stronę główną. I jest to jak najbardziej ok, ale znam lepszy sposób.

Magiczny sposób

Magicznym sposobem jest utworzenie profilu, jego spersonalizowanie i dołączenie do newslettera. Tylko tyle.

Typowy newsletter powiesz, a ja Ci na to, że to coś więcej. To utworzona pod Twoje preferencje paczka wiedzy, z chmury tematów, które Cię interesują. Nic ponad, nic mniej. To, co lubisz lub to co w czym chcesz się rozwinąć. Niejednokrotnie zdarzało mi się, że około 80% tematów, które otrzymywałem w mailu, były trafione idealnie. Możesz otrzymywać tę paczkę codziennie lub co tydzień. Zrób to tak jak lubisz.

Jeden z maili, które otrzymałem

Kogo obserwuje?

Jako programista mobilny tematy, które interesują mnie w szczególności, można zebrać w dwie grupy: programowanie mobilne, UI i UX design.

Wśród tych, których obserwuje mogę, wyróżnić m.in.:

Słowo końcowe

Platforma Medium jest świetnym miejscem w sieci, a jej newsletter jest niesamowitą opcją do regularnego otrzymywania nowej wiedzy. Podziel się w komentarzu, jakie tematy na Medium Ciebie interesują.

Nie pozostało mi nic innego, jak życzyć Ci miłego dobierania tematów!

PS.

Medium jest jednym z tematów, które poruszam w moim nowym ebooku. W którym zawarłem kilkanaście wskazówek dla programisty mobilnego dotyczące tego, z jakich narzędzi korzystać i gdzie szukać nowej wiedzy.

Ebook będzie dostępny tylko dla subskrybentów mojego newslettera. Jeżeli jesteś nim zainteresowany, a jeszcze nie posiadasz subskrypcji możesz to zrobić korzystając z formularza pod artykułem.

Mój nowy ebook!

Newsletter

Dołącz do grona osób zapisanych na mój mailing. W ramach powitania dostaniesz ode mnie darmowy e-book „Elementarz Mobilnego Programisty”.

Znajdziesz w nich kilka narzędzi oraz wskazówek dla programisty aplikacji mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed