Mobile developer i 5 narzędzi, które ułatwiają pracę.

Wpis krótki i na temat. Zbiór 5 narzędzi oraz miejsc w sieci, z których korzystam codziennie lub takich, bez których nie widzę mojej pracy jako mobile developer.

Figma

Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z żadnego tego typu narzędzia, a warstwę UI tworzyłeś tylko w swoim IDE, to czas na zmianę.  Zacznij projektować UI w odpowiednim narzędziu, dopiero później zaimplementuj go w aplikacji.

Dzięki łatwej obsłudze Figmy oraz tonach materiałów zaprojektujesz warstwę UI swojej aplikacji, zanim przejdziesz do właściwego kodowania. Pozwoli Ci to na dokładniejszą analizę efektu, jaki chcesz osiągnąć i znacznie szybciej przekonasz się, jak będzie prezentować się Twoja aplikacja. Dodatkowo upewnisz się, że droga, którą podążasz, jest tą właściwą. 

Program jest dostępny w darmowej wersji. Grzech nie skorzystać!

Just Color Picker, ColorSlurp

Jako mobile developer potrzebujesz na swoim komputerze funkcjonalnego color pickera.

Bez niego niemożliwe będzie pobranie koloru, który występuje na makiecie, którą otrzymałeś od grafika lub tej, którą właśnie przeglądasz w Internecie. Korzystałem z obu tutaj przedstawionych i oba mogę polecić. Posiada możliwości konwersji koloru pomiędzy różnymi formatami kolorów oraz pozwalają na przechowywanie historii kolorów, a także edycje składowych.

ColorSlurp jest dostępny tylko na komputery z systemem MacOS.

by Sharon Pittaway
by Sharon Pittaway

Microsoft OneNote

Każdy Twój pomysł na nową aplikację, feature w już istniejącej, ważne zasoby, linki do ciekawych artykułów – to wszystko nie może Ci uciec.

Twórz notatki.

Znajdź swój ulubiony program lub zaopatrz się w fizyczny notatnik. Osobiście korzystam z OneNote od Microsoftu, gdzie mogę tworzyć oddzielne sekcje tematyczne podzielone na strony. Jest przejrzysty i prosty w obsłudze, a dzięki prostemu edytorowi graficznemu mogę tworzyć szybkie szkice.

OneNote posiada darmową wersję oraz aplikacje na urządzenia mobilne. Dodatkowo twórcy zadbali o synchronizację notatek ze wszystkimi używanymi urządzeniami, w ramach jednego konta.

Material.io

Prawdziwa perełka.

Świetnie opisana i przedstawiona specyfikacja systemu projektowania, jakim jest material design. Znajdziesz tutaj mnóstwo informacji na temat poprawnego projektowania oraz wdrożenia tego systemu w prawdziwych aplikacjach. Znajdziesz tu dziesiątki przykładów oraz narzędzi, pobierzesz darmowe ikony oraz przyjrzysz się palecie kolorów.

Twórcy pokusili się, także o przedstawienie tego stylu w rozumieniu web developmentu oraz aplikacji mobilnych (z podziałem na technologie). Jakość oraz ilość  artykułów jest porażająca. Must have, jeśli pracujesz jako mobile developer.

Koniecznie sprawdź! 

RayWenderlich.com

Miejsce w sieci, które pokochałem. Serwis, który w całości jest dla programistów aplikacji mobilnych. Zawiera setki artykułów oraz kursów w formie video lub prezentacji. Jeżeli jesteś początkującym programistą aplikacji mobilnych lub chcesz po prostu zacząć, polecam Ci skorzystanie z jednej ze dostępnych ścieżek w tym serwisie.

Czym jest ścieżka?

Ścieżka jest serią materiałów, które w uporządkowany sposób przekażą Ci wiedzę na temat platformy, którą wybrałeś. Spora część wartościowych materiałów jest dostępna za darmo, natomiast reszta wymaga płatnej subskrypcji.

Szczerze polecam!


Jeśli chcesz poznać więcej używanych przeze mnie narzędzi oraz dowiedzieć się skąd czerpię wiedzę w kontekście aplikacji mobilnych, to zachęcam Cię do pobrania mojego ebooka. Podaj mi swój email, a ja w odpowiedzi odeślę Ci link do dokumentu.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej: https://programistabyc.pl/newsletter/

O mnie

Siemanko!
Jestem Krzysiek i wierzę, że w życiu wiele rzeczy jest możliwe, ale musisz być wytrwałym. Dlatego staram się zgrabnie połączyć tematy związane z programowaniem, marketingiem oraz marką osobistą, aby robić w życiu to, co mnie cieszy i daje mi satysfakcję.

Miło mi Cię powitać w mojej wirtualnej przestrzeni 🤝

Więcej o mnie...

📩 Moje mailingi

Dziarski Dev

Piszę w nim o tym, jak stać się Dziarskim Devem, czyli jak zwiększyć swoją widoczność w zespole i finalnie stać się jego fundamentem.

To inicjatywa, której poświęcam najwięcej czasu.

Poczytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed