Krótkie słowo #3 – Nie marnuj czasu!

Ile czasu spędzamy w transporcie miejskim w drodze do pracy czy szkoły? Jeżeli posiadasz własny środek transportu to zero jednostek, natomiast w drugim przypadku często jest to mnóstwo czasu, który można spożytkować.

A gdyby tak…

Tak sobie pomyślałem, że warto wykorzystać czas spędzany w autobusach czy tramwajach. Jasne, że nie wyciągniesz laptopa i nie zaczniesz programować, ale wyjąć książkę lub czytnik e-booków możesz bez problemu, a i autor Twojego ulubionego bloga ucieszy się,  jeżeli do niego zajrzysz!

Powiedzmy, że podróżujesz pięć razy w tygodniu autobusem, uznajmy, że czas potrzebny, aby dotrzeć do miejsca docelowego to 15 minut. Potem trzeba wrócić, kolejne 15 minut. Gdy sobie to policzymy, to wychodzi, że spędzasz 150 minut na samej podróży, w ciągu tygodnia. Zauważ, że ten kwadrans często znacznie się wydłuża ze względu na miejskie korki, ale już samo 150 minut, co daje nam 2.5 godziny, robi już wrażenie. Jest to czas, który zdecydowanie lepiej poświęcić na lekturę ulubionej pozycji niż na oglądanie zakorkowanego miasta. W ciągu miesiąca da Ci to około 10 godzin, które spożytkujesz sensownie. Zastanów się nad tym!

Grosz do grosza i będzie kokosza. Tutaj groszem jest czas. Jeżeli zadbasz o to, aby każda minuta była wykorzystana sensownie, to z czasem te minuty przerodzą się w duży pakunek wiedzy.

Newsletter

Zapisz się do mojego newslettera, aby nie przegapić nowych postów.

Dodatkowo wyślę Ci darmowego ebooka mojego autorstwa zawierającego mnóstwo wskazówek dla programisty aplikacji mobilnych.

2 Komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu